Sunday, March 7, 2010

Märts 2010

Antud aasta on näituste mõistes alanud üleootuste hästi.

6.03. oli Tallinnas näitus, kuhu naljaga pooleks sai Smileyle lisaks regatud ka meie vanake Rantsa.
Kohtunikuks oli Roland Fors Rootsist.
Eelmine õhtu möödus meil mõlemal Epuga koeri pestes. Hoolimata sellest, et Saku Suurhalli valgustuses paistavad enamus koeri imeliku värviga olevat. Hommik algas telefonikõnega, kus Epp andis teada, et neil autoga mured, aga üritavad kuidagi 10-ks Tallinnasse jõuda. Minu poolt natuke närvitsemist ringi ääres, kas jõuab või ei.... Isaste juuniorite ringis olles jõudsid ka Epp ja Smiley kohale. Koer otse autost ringi - kontakt oli olematu :( . Smiley sai oma teise Jun Serdi ja oli ka VSP Jun ja lõpuks ka PE3. Mia sai järgmist nädalavahetust silmaspidades natuke harjutada.
Sel ajal kui mina olin Smileyga ringis oli tublidel kaasaelajatel ja abilistel: Mial, Epul, Enaril ja Teal vaja vaigistada kurblikult kiljuvat Rantsi ja võimalusel ka kõrvu natuke abistada (Rants ei ole hetkel parimas karvas ja seetõttu on ka kõrvad kergevõitu).

Peale juuniorite ringi oli Rantsi kord. Hommikul kodust lahkudes oli Rants nii rõõmus, et keksles nagu noor sälg. Sama käitumine jätkus ka ringis, vanusele vastavast soliidsest käitumisest oli asi kaugel. Tulemuseks TP Vet ja hiljem minu suureks üllatuseks ka PE1 ja VSP.

Õnneks oli näitus seekord kodu lähedal ja Rants sai koju paariks tunniks puhkama. 11,5 aastasele koerale oleks terve päev liiga väsitav. Best in Show ajaks olime taas tagasi.
Alexandra, kes aeg-ajalt näitab meie koeri: aussiesid, Smileyt, soovis Rantsi lõpuvõistlusel esitada. Rants on memmekas ja teiste inimestega ei ole siiani kordagi ringis olnud (6 kuusena Laura jun handleri koeraks olemine välja arvatud). Pisikese proovimise ajal leppis ta Alexandraga väga hästi. Kokkulepe oli, et kui läheb liiga raskeks, lähen ise. Kataloogi järgi oli veterane registreeritud 12 erinevas tõus. Rantsil on üks kohati häiriv omadus, kui plaksutatakse, siis hakkab ta kiljuma....
Veteranide kohtunikuks oli Hans Almgren Rootsist. Minu ülimaks üllatuseks, sai Rants 2. koha ehk siis BIS 2 Vet. :) Suur tänu antud tulemuse saavutamisel kuulub Alexandrale!

No comments:

Post a Comment